7 Nisan 2014 Pazartesi

Burcu Aktaş'tan yeni roman: İstasyonda Vals

İlk romanı Çarpık Ev'le dikkatleri üzerine çeken 
Burcu Aktaş'tan hem küçük hem büyük çocukların keyifle okuyacakları eğlenceli ve aktüel bir hikâye: 
İstasyonda Vals.


Mehmet Güreli’nin çizimleriyle140 sayfa
978-605-4927-21-0

10 TL.


Genç yazar Burcu Aktaş, okurlarına küçük bir dünyanın kapılarını aralarken alıştığımız ve benimsediğimiz şeylerin hayatımızdan eksilmesiyle neler yaşadığımızı etkileyici karakterlerle anlatıyor.

İstasyon Meydanı’nın insanlarını, Film Mehmet’i, pastanenin Nevin Hanım’ını, mobiletli Bebek Amca’yı, kadınları, erkekleri ve çocukları mutlu eden lunaparktır, İstasyon Sineması’dır ve bir de orkestradır. Herbiri, orada yaşayanların hayatını tamamlayan önemli bir öğedir. İstasyonda Vals, hızla değişen kent yaşamında kaybettiklerimizi, özlediklerimizi ve korumak için mücadele verdiklerimizi hatırlatıyor ve belki de bizi uyarıyor..

TADIMLIK:


İstasyon şefinin bisikletinin gevşeyen çamurluğundan çıkan ses, günün başlangıcı demekti İstasyon Meydanı için. Bu sesi bekliyor gibi canlanıverdi meydan. Pencereler açıldı, ayak sesleri duyuldu, aynı anda açılan musluklardan akan sular coşan bir nehir gibi gürledi. Öksürenlerin sesi şarkı söyleyenlerinkine karıştı. Yatağını toplarken yastığını kabartanların ‘pat pat’, pantolonunun fermuarını çekenlerin ‘zıııııt’, karyolasından hızla kalkanların belinden gelen “çıııt” sesleri, bardağın içini dolaşan çay kaşığı tıngırtısı tarafından bastırıldı. Balerin Naci’nin pantolon askılarının göğsünde şaklamasıyla sona erdi bu zincir.”

0 yorum :

Yorum Gönder